REKLAMA

Sport

Celują w podium

Opublikowano 30 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Czy piłkarze z podżagańskiego Tomaszowa powalczą o awans do okręgówki? W zespole pojawiło się sporo nowych zawodników.

W sobotnim meczu sparingowym KP uległo Zametowi Przemków 3:6. Wynik nie jest zły, biorąc pod uwagę klasę rywala. Wszak Zamet, prowadzony od niedawno przez byłego trenera Czarnych, Marcina Ochmańskiego, to drużyna dolnośląskiej klasy okręgowej. Gole dla zespołu z Tomaszowa zdobyli: Cezary Jakubski, Dawid Iwaniak i Łukasz Chabiniak.

W drużynie Michała Błońskiego pojawiło się sporo nowych twarzy: Adrian Drozd (ostatnio – LZS Czarni Jelenin), Bartłomiej Błoński, Przemysław Tylkowski i Tomasz Janicki (obaj ze Sparty Miodnica), Łukasz Iwaniak (Beskid Bożnów) i Dawid Iwaniak (Moczynianka Moczyń).

– Nowi zawodnicy wniosą dużo świeżości do gry, zarówno w pomocy, jak i ataku. Ekipa będzie jeszcze ciekawsza, bo w kolejnym sparingu ze Sprotavią w Szprotawie, już w najbliższą sobotę zagra z nami Dariusz Dziewiątak, były zawodnik Czarnych Żagań – mówi Michał Błoński, trener KP Tomaszowo. – Sparing oceniam pozytywnie, ale musimy wzmocnić obronę. Wierzę, że Darek załata w niej dziury.

W nadchodzącym sezonie KP chce walczyć o podium. Czy uda się wywalczyć coś więcej niż drugie czy trzecie miejsce? To już zweryfikuje boisko.

Napisz komentarz »