REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wyszedł bez słowa

Opublikowano 11 maja 2013, autor: Piotr Piotrowski

Żagańska policja od ponad tygodnia poszukuje 20-letniego Piotra Żołędziowskiego.

Piotrek, mieszkaniec wsi Bobrzany (gm. Małomice), wyszedł z domu w poniedziałek, 29 kwietnia, wieczorem. Jego rodzice pracują za granicą, chłopak pomieszkiwał trochę u swojej dziewczyny, trochę – u babci.

– Ostatnio często się kłóciliśmy, coraz mniej rozmawialiśmy ze sobą. Ale to nie powód, aby robić takie numery – mówi Amanda Orman. – W poniedziałek, po godzinie 22, Piotrek założył buty i kurtkę i nagle wyszedł z domu. Byłam bardzo zła, bo nie powiedział, gdzie idzie. Bardzo się denerwowałam.

Piotrka nie było całą noc. Wrócił nad ranem. – Miałam pretensje, ale w ogóle nie zamierzał się mi tłumaczyć ani rozmawiać. Pobył chwilę w domu, po czym znowu wyszedł bez słowa. Tym razem w stronę Małomic – dodaje dziewczyna.

Tego samego dnia, we wtorek, 30 kwietnia, widziano go około godziny 14, jak szedł poboczem w stronę Bukowiny Bobrzańskiej. Ostatni raz – trzy godziny później, jak przechodził pasami w Bukowinie, koło piekarni. Miał spuszczoną głowę, nie patrzył na przejeżdżające auta.

– Od tego czasu nie mieliśmy żadnych informacji od niego ani o nim – dodaje siostra Piotra, Irmina Żołędziowska, która w piątek, 3 maja, powiadomiła o zaginięciu żagańską policję. – Rozkleiłam po całym regionie plakaty ze zdjęciem brata. Liczę, że ktoś mi pomoże go odnaleźć. Nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że coś mogło mu się stać.

Piotrek ma ok. 170 cm wzrostu, jest szczupły, ma krótkie ciemne włosy, piwne oczy i jasną karnację. Znajomi wołają na niego „Grucha”. Wychodząc z domu, miał na sobie siwą bluzę z kapturem, ciemnozieloną kurtkę w czarne paski i niebieskie spodnie dresowe. Nie zabrał ze sobą ani dokumentów, ani pieniędzy, ani telefonu. Jeśli ktoś go widział, wie, gdzie może przebywać, może dzwonić do I. Żołędziowskiej (tel. 607 285 731) lub na numer policyjny 997.

komentarz »
  1. Kierowcaz 19 czerwca 2019 17:52 - Odpowiedź

    Nie po puszczę dojścia prawdy

Napisz komentarz »