REKLAMA

Wasze sprawy

Chcieli wojny, mają wojnę

Opublikowano 23 lipca 2021, autor: bj

Skończyło się patrzenie przez palce na wyczyny wandali w Brodach. Połamana tablica przelała czarę goryczy. Dlatego do akcji poszukiwania chuliganów ruszają urzędnicy i policja. Jest też gotówka do wzięcia. Za informacje.

Ziejący pustką otwór po tablicy informacyjnej i kilkadziesiąt metrów dalej ona sama, uszkodzona i nosząca ślady wyładowania nadmiernej energii kogoś, komu najwyraźniej stanęła na drodze. Wszystko to w parku przypałacowym w Brodach, chętnie odwiedzanym przez turystów z obu stron granicy.

Tablica została uszkodzona przy mostku w kierunku Jezior Wysokich. I nie jest to pierwszy taki przypadek.

– Zdjęcia postaci na tablicach miały już powypalane papierosem oczy albo domalowane coś markerami. To nie jest pojedynczy wybryk, bo podobnych sytuacji było już pięć. Gdyby zsumować koszty napraw, wyjdzie dość poważna kwota. Naprawa tych elementów to niepotrzebne i wydatki. W to miejsce moglibyśmy kupić na przykład ławki do parku – mówi Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody.

Powinni się bać

Dlatego tym razem wandale powinni wiedzieć, że to już nie przelewki. I że patrzenie przez palce na ich wybryki się skończyło. Do akcji wkracza urząd.

– Przede wszystkim we własnym zakresie sprawdzamy, kto mógłby za tym stać. Już mamy pewne wstępne informacje, ale musimy je sprawdzić – zdradza R. Kowalczuk.

Można urzędnikom w tym dopomóc. I to nie za darmo.

– W tym celu została wyznaczona nagroda w wysokości 350 zł. Dostanie ją osoba, której informacje przyczynią się do wykrycia wandali – zastrzega R. Kowalczuk. I daje gwarancję pełnej anonimowości informatorowi.

Poza marchewką w postaci trzech i pół stówki, jest i kij.

– Jak zapowiedziałem, tak zrobiłem, czyli powiadomiłem o sprawie policję – mówi R. Kowalczuk. Ale daje chuliganom ostatnią szansę na skruchę.

– Złożyłem propozycję honorowego rozwiązania tej sprawy. Jeżeli sprawca lub sprawcy zgłoszą się, pokryją koszty wykonania nowej tablicy oraz zadeklarują wykonanie na przykład 10 godzin prac porządkowych w parku, to zgłoszenie to zostanie wycofane – zapowiada wójt.

Napisz komentarz »