REKLAMA

Kultura, Oświata

Nowi wice

Opublikowano 23 lipca 2021, autor: bj

Żarski Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Specjalnych mają nowe wicedyrektorki.

W Zespole Szkół Specjalnych funkcję wicedyrektora od 1.09. obejmie Marzena Łabuda. Przedtem sprawowała ją Arleta Majda. M. Łabuda będzie zastępczynią Magdaleny Grucy. Jest nauczycielem dyplomowanym, magistrem oligofrenopedagogiki. Skończyła Wyższą Szkołę Pedagogiki Specjalnej i dwuletnie Studium Pomocy Dzieciom Autystycznym oraz terapię pedagogiczną. W zawodzie pracuje od 1997 r., w szkole – od 22 lat. Najpierw pracowała w Miłowicach, gdzie prowadziła zespół rewalidacyjno-wychowawczy. Pracowała z dziećmi z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym.

– Czyli zbierałam doświadczenie na wszystkich poziomach. Pracowałam też jako terapeuta, miałam nauczania indywidualne. Chciałabym się teraz spróbować w nowej roli, ale na pewno będę miała kontakt z dziećmi, bo to jest dla mnie kluczowe w tej pracy – mówi M. Łabuda.

Prywatnie M. Łabuda jest mężatką, jej mąż Robert jest emerytowanym wojskowym. Mają dwoje dorosłych dzieci – syna Arkadiusza, inżyniera i córkę Anetę, piłkarkę ręczną, byłą reprezentantkę Polski.

Na rok

W Zespole Szkół Budowlanych od nowego roku szkolnego w fotelu wicedyrektora zasiądzie Agnieszka Świątkowska.

– Wdrożyła się już w to stanowisko w ubiegłym roku szkolnym, gdy na próbę pełniła tę funkcję i dobrze się sprawdziła. Dodatkowo podjęła studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą. Poprosiłam zarząd powiatu i radę pedagogiczną o opinię w sprawie powierzenia jej obowiązków. Rada musi się jeszcze wypowiedzieć – tłumaczy Ewa Styś, dyrektorka ZSB.

Obowiązki wiceszefów szkół M. Łabudzie i A. Świątkowskiej zostały powierzone na rok, czyli do 31.08.2022 r. A to dlatego, że obie dyrektorki kończą wówczas swoje kadencje. Jeżeli staną w konkursie i wygrają, ponownie będą się musiały zwrócić z wnioskiem w sprawie swoich zastępców.

Napisz komentarz »