REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Wstydzą się za gminę

Opublikowano 23 lipca 2021, autor: nk

Mieszkańcy Lubanic mają żal do urzędników, że nie dbają o działkę w centrum wsi, należącą do gminy.

Mieszkańcy Lubanic mają dobrą pamięć. I chcą rozliczyć urzędników z obietnic, które słyszeli przed laty.

– Obiecywali, że jak zgodzimy się na budowę wiatraków, to wioska na tym zyska. Wiatraki powstały, a Lubanice wyglądają gorzej niż kiedykolwiek – denerwuje się Renata Mietlińska, która w Lubanicach mieszka od 65 lat.

Czarę goryczy przelały prace wykonane przez pracowników firmy energetycznej, którzy przycinając gałęzie drzew nad linią, pozostawili je w rowie i na działce należącej do gminy.

– Nic tu nie robią. Mostek zrobiliśmy sami, żeby dzieci miały bliżej do szkoły. Ścieżkę też sami wycinamy, a reszta należąca do gminy zostaje zarośnięta po pas – dodaje pani Renata i prosi „Regionalną” o interwencję.

Obiecuje pomóc

Wójt Leszek Mrożek jest wyraźnie zaskoczony żalami mieszkańców.

– Takie sprawy mieszkańcy powinni zgłaszać sołtysowi, ale wyślę pracownika urzędu, żeby sprawdził, jak wygląda ta działka – obiecuje wójt.

Mieszkańcy najbardziej obawiają się, że zasypany gałęziami i nieczyszczony rów biegnący przy drodze może stać się przyczyną powodzi podczas ulewnych deszczów. Do tej pory rów czyścili sami, ale mają już dosyć wykonywania pracy, za którą płacą podatki.

– Powiedziałam synom, że w tym roku mają  nie czyścić rowu. Niech się za to wezmą ci, którzy za to biorą pieniądze – mówi R. Mietlińska.

Napisz komentarz »