REKLAMA

Zdrowie

Muszę sporo nadrobić

Opublikowano 23 lipca 2021, autor: bj

Po niemal półwieczu pracy ze 105. Szpitala Wojskowego odeszła Krystyna Trzcińska, szefowa pielęgniarek Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Na emeryturę odeszła (16.07.) Krystyna Trzcińska, pielęgniarka przełożona na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w  105. Szpitalu Wojskowym w Żarach.

Ma za sobą 42 lata pracy zawodowej w szpitalu, ale w zawodzie jest od 1975 r.

K. Trzcińska jest specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego i niemal od początku swojej kariery zawodowej związana jest właśnie z tą dziedziną medycyny. Pracowała na oddziale chirurgicznym, urologicznym. Tam również wiele lat pełniła funkcję pielęgniarki oddziałowej. Organizowała izbę przyjęć, brała udział w tworzenie SOR-u.

Ostatni dzień pracy był doskonałą okazją do spotkania z koleżankami i kolegami, z którymi przez wiele lat K. Trzcińska współpracowała. Był czas na podsumowania, ale także na podzielenie się swoimi troskami i radościami. W piątek, 16.07., jak co dzień, choć po raz ostatni, założyła swój ulubiony fartuszek pielęgniarski i żegnała się ze swoją załogą i pacjentami.

– Przychodzi taki czas, by zająć się sobą. Mam plany. Muszę sporo nadrobić. Chcę czytać, podróżować, odwiedzić ponownie miejsca, które znałam, w których bywałam – mówi K. Trzcińska.

Napisz komentarz »