Uczniak w rzutach, Sobieski w biegu

Opublikowano 23 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Świetnie spisali się lekkoatleci z Żagania i Szprotawy w Karkonoskim Mityngu Ogólnopolskim w Karpaczu.

Jak zwykle szprotawianie zdominowali konkurencje rzutowe. Wychowanek Uczniaka,   Wojciech Lewkowicz, potwierdził swoją wysoką formę przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży i wygrał rywalizację w rzucie dyskiem z wynikiem 55.55. Jego klubowy kolega, Michał Pigdanowicz, był najlepszy w dysku wśród młodzików, ustanawiając nowy rekord życiowy – 56.82. Na trzecim stopniu podium stanął Dylan Karczewski, wywalczając brąz w tej samej konkurencji – 46.97. Z kolei borykająca się z problemami zdrowotnymi Paulina Kominek uzyskała wynik 28.51.

Świetną passę podtrzymuje Kacper Zdzyniecki, reprezentant WKS-u Sobieski Omega Systems Żagań. Podopieczny Karola Cząstki na dystansie 600 m ustanowił kolejny rekord życiowy. Na mecie zameldował się z czasem 1:31:86, poprawiając się o blisko 2 sekundy. W biegu zajął drugie miejsce, będąc najmłodszym zawodnikiem w stawce.

– W rzucie oszczepem Kacper uzyskał wynik 40,08, będąc jedynym w swojej kategorii- mówi jego trener.

Po tym mityngu Kacper Zdzyniecki uzyskał kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Polski U16 w biegu na 600 m oraz w rzucie oszczepem, które odbędą się we wrześniu, w Karpaczu.