REKLAMA

Sport

Do Tokio po medal

Opublikowano 23 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kamila Kubas, wychowanka Vikinga Małomice, powalczy o medal w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w kajakarstwie!

Polski Komitet Paraolimpijski ogłosił skład reprezentacji Polski. Kamila znalazła się w czwórce najlepszych kajakarzy w całym kraju. Przepustkę na najważniejszą imprezę roku wychowanka Vikinga wywalczyła podczas Pucharu Świata w parakajakarstwie (w K1 na 200 m) w węgierskim Szeged.

– Będę chciała powtórzyć sukces z poprzednich igrzysk w Rio de Janeiro, czyli wywalczyć brąz – mówi „Regionalnej”.

Droga do igrzysk, które dla paraolimpijczyków odbędą się na początku września, była dość wyboista.

– Po protestach kilku federacji, komitet olimpijski przeniósł mnie z grupy I do II, a więc tej o lżejszym stopniu niepełnosprawności. Na nic zdały się moje protesty i argumenty, że poruszam się wyłącznie na wózku inwalidzkim i mam dwie niesprawne nogi w wyniku wypadku samochodowego, jaki przeszłam w wieku 17 lat. Mimo przeniesienia do silniejszej sprawnie grupy II, zamierzam powalczyć o medal. W tej sytuacji nawet brąz będzie smakował jak złoto.

Przypomnijmy, Kamila była dobrze zapowiadającą się kajakarką w klubie MKK Viking Małomice. Trenowała tam do młodzika. W wieku 17 lat miała wypadek drogowy. Uszkodziła kręgosłup. Choć jest zawodniczką zielonogórskiego Startu, to trenuje również w rodzinnych Małomicach, pod okiem swojego pierwszego mentora, Jana Durczaka. W 2016 r. małomiczanka zdobyła dwa brązowe medale – najpierw na Mistrzostwach Europy w Moskwie, a następnie – na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

komentarz »
  1. Andrzej M 5 sierpnia 2021 14:13 - Odpowiedź

    Super dziewczyna. Trzymam kciuki i powodzenia!!!

Napisz komentarz »