REKLAMA

Samorząd

Będzie jak spod igły

Opublikowano 23 lipca 2021, autor: bj

Do remontu elewacji i dachu świetlicy w Mirostowicach Dolnych przymierzają się urzędnicy z gminy Żary. Będzie elegancko, nowocześnie i… bardzo drogo.

Prawie 1 mln 600 tys. zł kosztować ma termomodernizacja świetlicy w Mirostowicach Dolnych. Na ogłoszony przetarg wpłynęła jedna oferta od firmy Kreator Edyty Tomczyk z Żar. To niemal dwa razy więcej, niż urzędnicy zamierzali na remont wydać. Bo w puli jest 817 tys. zł. Ale najwyraźniej wyjścia nie ma. 

– To był już drugi przetarg. Niestety, nie ma innych chętnych firm. Rozważaliśmy ewentualność rozłożenia inwestycji na etapy, ale to mogłoby dodatkowo podnieść cenę – mówi Barbara Karpowicz, skarbnik gminy Żary. W pierwszym przetargu wystartowała również firma Kreator i swoje usługi wyceniła na ponad 1 mln 600 tys. zł. Różnica to zaledwie kilkanaście tysięcy złotych. Urzędnicy obawiają się, że w przypadku kolejnego unieważnienia, nie pojawi się nikt.

Akceptację dla tak dużego wydatku musi wyrazić Rada Gminy, a ta zbierze się w sierpniu.

– Dlatego wówczas wprowadzimy tę zmianę w budżecie – dodaje B. Karpowicz.

Bardzo potrzebny

Cieszy się Zbigniew Witka, radny i sołtys Mirostowic.

– Ten remont jest nam bardzo potrzebny. W świetlicy trzeba zabezpieczyć pęknięte ściany – mówi Z. Witka.

Ale nie tylko. Bo w ramach remontu zaplanowane jest ocieplenie całego budynku z wiatrołapami, wykonanie nowej elewacji z tynku strukturalnego oraz cokołu z masy żywiczo-mineralnej. Do tego wymiana drzwi, izolacji cieplnej dachu i jego pokrycia z papy termozgrzewalnej. Dach i wiatrołapy wykończone zostaną przez nowe obróbki blacharskie, pojawią się też nowe rynny, piorunochrony, wyremontowane zostaną kominy. Poza tym w planach jest zagospodarowanie terenów zielonych, roboty elektryczne, a także remont schodów na zewnątrz.

Napisz komentarz »