REKLAMA

Sport

Trener ściąga brata

Opublikowano 23 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

W dość mocno przemeblowanym składzie przystąpi do rozgrywek klasy A drużyna KP z podżagańskiego Tomaszowa. Trener ściągnął m.in. swojego brata, doświadczonego Bartłomieja Błońskiego, z którym wcześniej występował w Czarnych Żagań.

Drużynę dalej będzie prowadził Michał Błoński, który dodatkowo wspomoże ją na boisku, jako nominalny obrońca. Do KP przyszli: Łukasz Iwaniak (ostatnio Beskid Bożnów) i Patryk Bolewski (SKS Fiamp-Iskra Wymiarki, powrót z wypożyczenia). Za to odeszli Kamil Radziszowski (powrót do MKS-u Iskra Małomice) oraz Jacek Toczka (nie wznowił treningów z powodu kontuzji).

– Szykujemy z prezesem jeszcze kilka ciekawych transferów – mówi M. Błoński. – Naszym celem będzie gra w każdym meczem o trzy punkty. Zobaczymy, na co nas stać, po pierwszej rundzie. Jest wielce prawdopodobne, że w KP pojawi się mój brat, Bartłomiej Błoński, z którym razem graliśmy w naszym macierzystym zespole, Czarnych Żagań. Bartek wraca do formy po dłuższej przerwie od piłki. Jeżeli do nas dołączy, będzie to spore wzmocnienie. Wcześniej grał z powodzeniem w trzeciej lidze, w Promieniu Żary. Myślę, że w klasie A pokieruje naszą grą w środku pola.

Pierwszy sparing piłkarze z Tomaszowa rozegrają w najbliższą sobotę, 24 lipca. Ich rywalem będzie Zamet Przemków z dolnośląskiej okręgówki. Tydzień później podopieczni Michała Błońskiego zagrają ze Sprotavią Szprotawa, 7 sierpnia – z Górnikiem Węgliniec (klasa A, Jelenia Góra), a 14 sierpnia – z Beskidem Bożnów. Tydzień później KP zainauguruje rozgrywki w klasie A.

Napisz komentarz »