REKLAMA

Sport

Nowi w Promieniu

Opublikowano 23 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

W swoim pierwszym letnim sparingu Promień Żary zremisował z Ilanką Rzepin 1:1. Trener mógł sprawdzić formę kilku nowych testowanych zawodników.

Podopieczni Łukasza Czyżyka rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu najszybciej z naszych czwartoligowych drużyn. W sobotę, 17 lipca , beniaminek zagrał pierwszy mecz kontrolny z Ilanką Rzepin, która w poprzednim sezonie walczyła o awans do III ligi. Trener Promienia mógł przetestować kilku nowych zawodników. Wiadomo już, że od nowego sezonu drużynę wzmocni środkowy obrońca, Karol Łyczko, wychowanek UKP Zielona Góra, który ostatnio grał w LZS Kado Górzyn.

– Promień to duży klub z tradycjami. Daje mi możliwość gry na czwartoligowym poziomie, przy czym mogę dalej realizować się piłkarsko. Uważam, że Promień powinien grać jeszcze wyżej i chciałbym pomóc w odzyskaniu dawnego blasku. Postaram się nie zawieść – powiedział K. Łyczko.

W sobotnim meczu z Ilanką testowani byli m.in.: Kamil Ochab (wychowanek Promienia Żary), Bartłomiej Szymczak (LZS Kado Górzyn), Ajadi Kamoli Abiola (Piast Iłowa), Maciej Enkot (Chynowianka Chynów) i Patryk Jasiak (Lechia II Zielona Góra).

Goście objęli prowadzenie w 15. minucie, po strzale Patryka Bogdziewicza. Promień wyrównał na początku drugiej połowy, za sprawą Kamila Ochaba, który po dośrodkowaniu Bartłomieja Szymczaka umieścił piłkę z 7 metrów w siatce.

– Na tle drużyny, która zakończyła czwartoligowe rozgrywki na drugim miejscu, zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Tym bardziej, że graliśmy w eksperymentalnym zestawieniu, z nowymi zawodnikami – mówi Jakub Księżniak, napastnik Promienia.

Dodajmy, że z drużyny odeszli: Marek Wolak, Michał Krukowski, Paweł Dzikowicz i Rafał Rogalski. W planach są jeszcze sparingi z Miedzią II Legnica (24 lipca), Stalą Jasień (28 lipca) oraz Cariną Gubin (31 lipca).

Żaranie nowy sezon w IV lidze zainaugurują 7 sierpnia meczem u siebie, z Dębem Przybyszów.

Napisz komentarz »