REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Uciekł policji autem i na piechotę

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: bj

Pędził kolejnymi autami, uderzył w radiowóz, wiał też na piechotę. Potem… wrócił do domu, gdzie na rękach kajdanki zacisnęli mu policjanci.

Sceny jak z gangsterskiego filmu rozegrały się w środę, 14.07., na ulicach Żar. Policyjne radiowozy pędziły przez centrum miasta za mercedesem, którego kierowca nie chciał się zatrzymać, mimo odpalonych kogutów i syren.

Pytania o pościg zbywane były przez rzeczniczkę żarskich policjantów lakonicznym stwierdzeniem, że dla „dobra prowadzonego postępowania nie są udzielane informacje”.

– Mogę powiedzieć tylko tyle, że kierowca nie zatrzymał się do kontroli – informowała Aneta Berestecka, rzeczniczka policji.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że ta policyjna kontrola nie była przypadkowa. Bo kierowca mercedesa, młody mężczyzna, mieszkaniec okolic Bolesławca, wcześniej miał okraść stację paliw w Nowogrodzie Bobrzańskim. Gdy policjanci próbowali go zatrzymać, uderzył w radiowóz, dodał gazu i zwiał.

Jazda jak w kryminale

Potem była brawurowa jazda przez centrum Żar. W końcu ścigany mercedes zatrzymał się w żarskich Kunicach. Kierowca wyskoczył z auta i uciekał już na piechotę.

Był w wielkiej desperacji. Dotarł do Kadłubii, gdzie ukradł volkswagena. Udało mu się zmylić policjantów, którzy patrolowali okolicę radiowozami. Skradzionym autem popędził za niemiecką granicę.

Jego brawurowa ucieczka wywołała masę domysłów, łącznie z tym, że może to być poszukiwany za potrójne zabójstwo Jacek Jaworek z województwa śląskiego. Te informacje dementował wczoraj w rozmowie z dziennikarzem „Regionalnej” rzecznik śląskiej policji.

Potwierdziło to ostatecznie zatrzymanie uciekiniera, który był kierowcą mercedesa. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że mężczyzna, jak gdyby nigdy nic, wrócił do swojego domu pod Bolesławcem. W Niemczech też nie mógł na dłużej zagrzać miejsca, bo jest tam poszukiwany za kradzieże samochodów. Ma też do odsiadki półroczny wyrok za niepłacenie alimentów.

– Został ujęty przez żarskich i bolesławieckich policjantów. W tej chwili trwają czynności w jego sprawie – informuje A. Berestecka.

Napisz komentarz »