REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Jak krew z nosa

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: nk

Remonty żarskich ulic, realizowane przez Urząd Miast,a to męki dla mieszkańców, ale też radość, że po wielu latach w końcu będą mogli bezpiecznie dojechać do domów. Obecnie trwa przebudowa ul. Staszica oraz ulic Sarniej i Dziewina. Rusza remont ulicy Zamojskiej, a urzędnicy szykują się do zrobienia projektu przebudowy ul. Piastowskiej, Jagiellońskiej i Żabikowskiej.

Przebudowę ul. Staszica wykonuje firma Bud-Dróg z Podbrzezia Dln. (gm. Kożuchów) za 2 mln 641 tys. zł. Remont obejmuje odcinek ul. Staszica od ul. Piastowskiej do ul. Ludowej. W ostatnich dniach na krótkim odcinku od skrzyżowania z ul. Kilińskiego w stronę ul. Ludowej pojawił się nawet asfalt, którego mieszkańcy nie widzieli od czterech lat. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Był przestój

Gorzej wygląda przebudowa ul. Sarniej i Dziewina. Tutaj na kilka tygodni prace zostały wstrzymane w związku z pojawieniem się niezgodności projektowych. Obecnie firma A. D. W. Mikołajczyk, która wygrała przetarg na przebudowę, wróciła na plac budowy i układa rury do kanalizacji deszczowej oraz wykonuje podjazdy do posesji. Prace mają potrwać do kwietnia przyszłego roku. Koszt przebudowy ulic to prawie 3 mln 800 tys. zł.

Urzędnicy przymierzają się również do przebudowy ulic Żabikowskiej, Jagiellońskiej i Piastowskiej. Obecnie wyłaniany jest wykonawca projektu przebudowy tych ulic.

Napisz komentarz »