REKLAMA

Kronika policyjna

Ukradli busa sprzed domu

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: jb

Mariusz Najdek z Żagania pojechał na urlop. Samochód zostawił u znajomych na przechowanie, żeby było bezpieczniej. Złodziej ukradli go w nocy z czwartku na piątek (8/9 lipca).

Busa fiata ducato max z 2016 roku ukradziono sprzed domu w Dzietrzychowicach.

– Ja tym samochodem dowoziłem towar do sklepu – mówi Mariusz Najdek, który w Żaganiu prowadzi m.in. sklep „ABC” przy ul. Żółkiewskiego. – Przed wyjazdem na urlop, o ironio, pomyślałem, że zostawię to auto u kolegi przed domem w Dzietrzychowicach, że będzie bezpieczniejszy. No i widać, jak wyszło. A wydawało mi się, że to był idealny pomysł – mówi. – Mam teraz straszne wyrzuty sumienia, bo narobiłem problemów sobie i koledze. To auto było w leasingu, nie odzyskam już wpłaconych pieniędzy, a większość już spłaciłem, bo zostały mi tylko dwa lata – dodaje.

Fiat stał przed domem na utwardzonym parkingu. Obok jeszcze trzy inne auta, a skradziono tylko to.

– Wiem, że tej samej nocy próbowano ukraść jeszcze jedno auto w Dzietrzychowicach, ale złodziejom nie udało się go odpalić, więc padło na moje – mówi M. Najdek.

Skradzione auto to typowy biały wariant dla tego modelu aut dostawczych.

-Był dobrze wyposażony, miał jeszcze kamerę cofania. W lewym lusterku lekko pęknięta była plastikowa obudowa – opisuje M. Najdek.

Właściciel ma coraz mniej nadziei na to, że auto odzyska.

– Wiem, że próbowano wiązać kradzież tego samochodu z napadem na bankomat w Żaganiu, który był tej samej nocy, ale do tej pory samochód nie został znaleziony. Jeżeli nie posłużył komuś don włamania do tego bankomatu, równie dobrze mógł wyjechać na lawecie gdzieś za granicę albo zostać rozebrany na części. Ale gdyby ktoś wiedział cokolwiek na temat tego samochodu albo gdzieś go widział, to proszę o kontakt. Za wskazanie rzetelnych informacji przewiduję nagrodę – mówi M. Najdek. Kontaktować się z nim można poprzez numer tel. 508501969.

Napisz komentarz »