REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Swiss się rozbudowuje

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: bj

Żarska firma Swiss Krono buduja nową halę na swój towar.

Pozwolenie na budowę firma otrzymała w pierwszej połowie czerwca i z wbiciem łopaty nie czekała. Prace przy budowie nowej hali magazynowej w Swiss Krono już się rozpoczęły. Obecnie trwają roboty ziemne.

– Nasz rozwój to nie tylko nowości w produkcji, ale również w sektorze logistyczno-magazynowym – mówi Jarosław Masina, kierownik działu  marketingu i rzecznik prasowy Swiss Krono.

Magazyn ten będzie się mieścił w nowym budynku o powierzchni ok. 9 tys. mkw. (dla porównania dawne Tesco w Żarach ma ok. 6 tys. 700 mkw.).

– Hala będzie miała 15 metrów wysokości i wypełniona zostanie regałami, na których zdeponowany zostanie cały asortyment  dostępny w Swiss Krono. Nie będzie to całość produkcji, ale zapas zawierający pełną ofertę – mówi J. Masina.

Miejsc pracy więcej nie będzie, za to ma być sprawniejsza obsługa.

Hala jest potrzebna firmie, by jej pracownicy mieli w każdej chwili dostęp do całości oferty, by jak najszybciej wydawać towar do wysyłki i realizować zamówienia od klientów.

– W ten sposób do klienta dotrze dokładnie to, co zamówił, bez zbędnego przeładunku. Skrócony zostanie czas pomiędzy zamówieniem a dostawą, co biorąc pod uwagę konkurencję na rynku jest bardzo ważne – tłumaczy J. Masina.

Swiss Krono ma już solidny magazyn. Dysponuje bowiem wybudowanym przed kilkoma laty magazynem wysokiego składu. Nowy obiekt w porównaniu z nim będzie o połowę niższy.

Budowa  potrwa do końca roku.

– Do użytkowania HALA zostanie oddana w pierwszym kwartale 2022 roku, bo trzeba będzie wykonać niezbędne odbiory, zainstalować systemy i oprogramowanie – kończy J. Masina.

Napisz komentarz »