REKLAMA

Samorząd

Nagłe odejście sekretarza

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Iwona Prokop zrezygnowała ze stanowiska sekretarza gminy w Szprotawie.

Jak nas poinformował burmistrz Mirosław Gąsik, sekretarz sama zrezygnowała z pracy, za porozumieniem stron.

– Do 27 lipca pani Iwona Prokop przebywać będzie na urlopie wypoczynkowym, po którym – zgodnie z zapisami rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron – wróci do wykonywania obowiązków służbowych do dnia 16 sierpnia – informuje M. Gąsik. – Do tego czasu podjęta zostanie decyzja, czy stanowisko to powierzone zostanie bez procedury konkursowej, na przykład osobie pracującej już w Urzędzie Miasta, czy wyłonionej w drodze konkursu.

W wypowiedzi dla „Regionalnej” I. Prokop zapewnia, że jej odejście nie było efektem nieporozumień między nią a burmistrzem czy innymi współpracownikami. Tłumaczy, że jest z wykształcenia prawnikiem i chciałaby się teraz sprawdzić na tym polu.

– Rozpoczęłam aplikację radcowską i chciałabym dokończyć tę ścieżkę zawodową – przekonuje.

Dodajmy, że I. Prokop burmistrz Gąsik zatrudnił w kwietniu 2019 roku, bez konkursu. Długo nie popracowała w szprotawskim Urzędzie Miasta. Gdy burmistrz trafił do aresztu, sekretarz została zwolniona przez p.o. burmistrza, Ewę Gancarz, w grudniu 2019 roku.  Powodem był „brak zaufania”. Gdy Gąsik wyszedł na wolność, Prokop została ponownie zatrudniona, tym razem – w drodze konkursu, we wrześniu ubiegłego roku.

Napisz komentarz »