REKLAMA

Kultura, Oświata

Nowa dyrektorka

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Dorota Łosyk była jedyną kandydatką w konkursie na dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w podżagańskim Bożnowie.

Przypomnijmy, w szkole od lutego był wakat po tym, jak na emeryturę odeszła Małgorzata Gogol. Od tego czasu obowiązki dyrektora pełniła Dorota Łosyk, nauczycielka wychowania przedszkolnego, która jako jedyna stanęła do konkursu na to stanowisko, rozstrzygniętego w poniedziałek, 12 lipca.

– Pani Dorota to osoba kompetentna, z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, bardzo dobrze znająca placówkę z racji pracy w niej od kilku lat – mówi wójt gminy, Leszek Ochrymczuk.

D. Łosyk ma 37 lat. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożnowie jako nauczycielka  pracuje od siedmiu lat.

– Mam wiele pomysłów na rozwój placówki, która obecnie przechodzi remont. Obok szkoły i przedszkola powstaje żłobek, więc pracy będzie sporo – mówi. – Będziemy zachęcać mieszkańców naszej oraz ościennych gmin do tego, aby posyłali do nas swoje pociechy, szczególnie do szkoły, w której obecnie w klasach 1-3 jest 22 dzieci. Przy żłobku powstanie nowy plac zabaw, ten dotychczasowy zostanie doposażony. W nowym budynku będą nowoczesne sale zabaw, z pełnym wyposażeniem i pastelowym wystrojem. Żłobek ruszy od 1 styczna przyszłego roku. Znajdzie w nim miejsce docelowo 32 dzieci. Obecnie trwa nabór również do przedszkola. Zapisanych jest już około 90 maluchów.

Napisz komentarz »