REKLAMA

Sport

Nadzieja w młodych

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Jako beniaminek klasy A, Zorza Brzeźnica nie zamierza płacić frycowego. – Walczymy o spokojne utrzymanie i to bez armii zaciężnej – zapowiada Paweł Najdek, trener Zorzy.

Drużyna z Brzeźnicy w pięknym stylu wywalczyła awans do klasy A – pierwszy od czasów reaktywacji klubu w latach 90. XX w. Obecnie działacze szukają wzmocnień i czekają na koniec remontu budynku klubowego, w którym powstaną szatnie, prysznice i toalety z prawdziwego zdarzenia.

– Mamy bardzo młody skład, złożony głównie z wychowanków. I na nich oprzemy swoją siłę rażenia. Wierzę, że tę drużynę stać na spokojne utrzymanie się w lidze, a być może nawet środek tabeli – mówi Paweł Najdek, trener Zorzy. – Zorza ma swoją jakość i potencjał. Z zespołu odszedł jedynie Sebastian Kukla, reszta zostaje. Rozmawiamy z kilkoma nowymi zawodnikami, ale transfery lubią ciszę, więc na razie nie zdradzę ich nazwisk.

Zorza ruszy z przygotowaniami 21 lipca, kiedy zagra swój pierwszy sparing z Twardym w Świętoszowie. W kolejnych meczach zmierzy się ze Zjednoczonymi Brody (1 lub 2 sierpnia), Piastem Lubanice (7 lub 8 sierpnia) oraz Fadomem Nowogród Bobrzański (15 sierpnia). Inauguracja kolejnego sezonu klasy A przewidziana jest na 22 sierpnia.

Napisz komentarz »