REKLAMA

Sport

Denis w pierwszej lidze?

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Najlepszy napastnik okręgówki i Unii Żary Kunice, Denis Matuszewski, próbuje swoich sił w pierwszoligowym Górniku Polkowice. Działacze i trener żarskiego klubu mocno mu kibicują i jednocześnie szukają nowych piłkarzy.

Denis zdobył dla Unii 57 goli, zostawiając pozostałych najlepszych strzelców ligi daleko w tyle. Jego osiągnięcia dostrzegli działacze klubów z wyższych lig, m.in. Górnika Polkowice. Napastnik Unii był testowany w tym pierwszoligowym klubie w środę, 14 lipca.

– Trzymamy mocno kciuki za Denisa. Wierzymy, że pokaże się z jak najlepszej strony i zabłyśnie w pierwszej lidze – mówi Piotr Ciechanowicz, prezes Unii. – Z drugiej strony, dla Unii to bardzo duża strata.

Po 33 latach gry w piłkę, karierę w Unii zakończył z kolei bramkarz Rafał Ciesielski, który teraz skupi się na prowadzeniu drużyny młodzieżowej i szkółki bramkarzy.

– Mam godnego następcę, utalentowanego Filipa Kędzierskiego, który póki co ogrywa się w drużynie rezerw Unii, w żarskiej klasie B. Wierzę, że Filip w przyszłości będzie mocnym filarem drużyny z Kunic – mówi R. Ciesielski.

Korki na kołku zawiesza również Mariusz Kościesza. Po Pavlo Volku w Unii pojawią się dwaj kolejni zawodnicy z Ukrainy.

– To dwaj młodzi pomocnicy, którzy powinni być dla nas sporym wzmocnieniem – mówi Jarosław Gad, trener klubu z Kunic. – Rozmawiamy z kolejnymi zawodnikami, ale głównie z niższych lig. Chcemy, aby nam pomogli i jednocześnie się wypromowali. Ważne, że trzon zespołu zostanie. Klub szuka jeszcze jednego bramkarza.

Unia sparingi zacznie meczem z Odrą Nietków, w środę, 28 lipca. Kolejnymi jej sparingpartnerami będą: Piast Iłowa (1 sierpnia), ŁKS Łęknica (4 sierpnia) oraz jedna z drużyn niemieckiej ligi regionalnej (10 sierpnia). Nowy sezon w okręgówce żaranie zainaugurują 14 sierpnia.

Napisz komentarz »