REKLAMA

Komunikacja

Przez Mokrą bez wertepów

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: bj

Szykuje się remont drogi w Mokrej (gmina Jasień). Zniknie stara kostka brukowa, pojawi się asfalt. Jezdnia ma być poszerzona z ok. 3,5 metra do ponad 5 metrów.

Przebudowana ma zostać cała biegnąca przez wieś droga. Początek inwestycji to miejsce, gdzie asfalt łączy się z kostką. Zakończyć się ma również w miejscu, gdzie kostka przechodzi w asfalt. Przy drodze rosną drzewa, ale obejdzie się bez ich wycinki.

Wzdłuż przeznaczonej do remontu drogi są słupy energetyczne z latarniami i  telekomunikacyjne. Do tego dwa skrzyżowania z drogami gruntowymi. Do pierwszego z nich został zaprojektowany chodnik o szerokości 1,5 m z kostki betonowej. Zatoczka autobusowa z wiatą przystankową pozostanie na swoim miejscu. Ta ostatnia jednak ma zostać odsunięta od drogi. 

Szeroko i z chodnikiem

W ramach prac zostanie wykonany remont i przebudowa nawierzchni do szerokości 5,50 m, przebudowane zostaną istniejące zjazdy oraz wykonane nowe. Pojawi się chodnik, a przydrożne rowy zostaną wyprofilowane i oczyszczone, do tego zmodernizowane zostaną przepusty.

Wcześniej wykonawca prac będzie musiał zorganizować bezpieczną organizację ruchu.

Przetarg wygrała firma Tandem z Żar. Otrzyma za roboty 1 mln 98 tys. 541 zł. Starostwo Powiatowe, które jest zarządcą drogi, otrzymało dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 878 tys. 832 zł. Z powiatowej kasy dokłada 219  tys. 709 zł. Droga ma zostać oddana do użytkowania do końca listopada.

Napisz komentarz »