REKLAMA

Sport

Z Czarnych do Sprotavii

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: Piotr Piotrowski

Sebastian Horodyski został nowym trenerem Sprotavii Szprotawa.

Horodyski do tej pory był związany z Czarnymi Żagań. Przestał być trenerem po rundzie jesiennej IV ligi, po serii porażek, gdy piłkarzom MKS-u w oczy zajrzało widmo spadku do okręgówki. Ostatnio prowadził drużynę juniorów starszych i trampkarzy w żagańskim klubie.

– Szukaliśmy nowego trenera po tym, jak klub podziękował za dwuletnią współpracę Andrzejowi Wilczackiemu – mówi Piotr Wciórka, prezes Sprotavii. – Postanowiliśmy dać drużynie trochę świeżości, stąd zatrudnienie szkoleniowca o sporym doświadczeniu. Wierzę, że pan Sebastian szybko wprowadzi do drużyny nową jakość. Klub dalej będzie stawiał na szkolenie i wprowadzanie kolejnych juniorów do pierwszej drużyny.

Wiadomo, że ze Sprotavią żegna się bramkarz Waldemar Kraska. Trzon drużyny zostanie, wraz z bramkostrzelnymi Damianem Ziębą i Kalu Uche.

– Celem będzie spokojna gra o środek tabeli – dodaje prezes. – O żadnych wyższych celach na razie nie myślimy. Na powrót do IV ligi trzeba mieć znacznie większe fundusze.

S. Horodyski przyznaje, że dla niego to kolejna nowa misja i doświadczenie.

– Propozycja ze strony szprotawskiego klubu pojawiła się na początku tego roku, teraz tylko dopięliśmy szczegóły – mówi. – Kilkanaście lat temu, przez parę miesięcy grałem w Sprotavii, teraz wracam do niej w nowej roli. Będę chciał przełożyć moje doświadczenie i wiedzę zdobytą do tej pory na dobrą grę i wyniki szprotawian.

Treningi ruszają w poniedziałek, 19 lipca. W planie są sparingi z drużynami z Żagania, Kargowej, Tomaszowa i Chocianowa.

Napisz komentarz »