REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Na cmentarz z kosiarką

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: jb

Trawa za kolana. Tak w niektórych miejscach wygląda cmentarz komunalny w Żaganiu.

Na zarośnięte trawą przejścia na cmentarzu komunalnym w Żaganiu naszą uwagę zwrócili czytelnicy.

– W niektórych miejscach nie da się normalnie przejść. Trawa sięga nawet do kolan. A przecież jest jakaś osoba, która zarządza cmentarzem. Ktoś powinien w końcu się tym zająć – usłyszeliśmy.

Cmentarz formalnie podlega pod Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Zdjęcia zrobiliśmy we wtorek, 13 lipca.

Pomiędzy grobami trawa faktycznie sięga wyżej niż do kolan. Główne aleje też pozostawiają wiele do życzenia, nie wszystkie są wykoszone.

– Trawę kosi jeden pracownik obsługi cmentarza, a jedna osoba nie jest w stanie jednego dnia zrobić wszystkiego, choć stara się to robić możliwie na bieżąco. W tym sezonie już dwa razy koszono nową część cmentarza, choć wiadomo, że trawa po deszczach rośnie szybko. W tym tygodniu Zakład Gospodarki Mieszkaniowej do pomocy wyznaczył dwie kolejne osoby – słyszymy w administracji cmentarza.

Akcja koszenia planowana jest do piątku (16.07.). Mylą się jednak ci, którzy liczą na to, że ktoś wykosi im trawę przy grobie.

– Za trawę i w ogóle otoczenie grobów odpowiadają osoby, które się nimi opiekują. My w ogóle nie kosimy trawy pomiędzy grobami. W naszej gestii leży dbanie o główne alejki i ścieżki – zastrzegają pracownicy administracji.

Napisz komentarz »