REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Strzały pod osłoną nocy

Opublikowano 16 lipca 2021, autor: jb

Ktoś ostrzelał okna Zakładu Aktywności Zawodowej w Szprotawie. I to nie pierwszy raz.

ZAZ zajmuje się rehabilitacją zawodową osób niepełnosprawnych, także z upośledzeniem umysłowym. W gastronomii, pralni i przy innych pracach drobnych zatrudnia teraz 21 osób.

Ich budynek ktoś zniszczył już drugi raz. Okna zostały ostrzelane z broni, możliwe że śrutowej.

– Pierwszy raz sprawę policji zgłaszaliśmy 15 kwietnia. Wtedy dotyczyło to jednej szyby okna na parterze. Było 7 śladów po strzelaniu z jakiejś broni. Kolejny raz sprawę zgłaszaliśmy 8 lipca – przyznaje Małgorzata Szymczak, dyrektor ZAZ w Szprotawie.

Ktoś znów ostrzelał budynek pod osłoną nocy.

– Kolejne strzały uszkodziły zniszczone wcześniej okno na parterze. Nie zdążyliśmy go wymienić od kwietnia, bo ze względu na brak komponentów, tyle czasu czekaliśmy na dostawę szyby. Okno wyglądało jak sito, można było naliczyć na nim ponad 30 strzałów. Tym razem ostrzelali też okno na samej górze, na drugim piętrze. Tam są trzy ślady po strzałach – mówi M. Szymczak.

Wandal strzelał, kiedy w budynku nie było zajęć.

– Ktoś zabawiał się tutaj z bronią już przynajmniej dwa razy. Nie ma gwarancji, że nie będzie coraz bardziej śmiały i nie zacznie strzelać do nas w dzień – zauważa dyrektorka.

Budynek ZAZ stoi przy ul. Niepodległości, jednej z najbardziej ruchliwych w mieście.

– Okna ostrzelane są od wewnętrznej strony budynku, nie od głównej ulicy. Gdyby ktoś coś wiedział w tej sprawie, prosimy, żeby przekazał wszystkie informacje policji – apeluje M. Szymczak.

Sprawę prowadzą policjanci z komisariatu w Szprotawie.

Napisz komentarz »