REKLAMA

Samorząd

Majątek na baseny

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: nk

Po miesiącach zamknięcia i kwarantanny, żaranie ruszyli na miejskie baseny. Tylko w czerwcu skorzystały z nich 24 tys. osób.

Odkryty basen przy ul. Źródlanej jest czynny od 29 maja i mimo nie najlepszej pogody w pierwszej połowie czerwca, odwiedziło go już blisko 15 tys. osób, a wpływy z biletów wyniosły ponad 100 tys. zł.

To dużo lepiej niż w ubiegłym roku, gdy basen był czynny od 13 czerwca. Wtedy w czerwcu odwiedziło go niecałe 5 tys. osób, a wpływy z biletów wyniosły 31 tys. zł.

Roczne dochody z biletów nie pokrywają jednak kosztów utrzymania kąpieliska. W poprzednich latach wpływy z biletów wynosiły od 160 do 250 tys. zł rocznie, a koszty utrzymania basenu przekraczały pół miliona złotych.

Dodatkowo każdego roku Urząd Miasta musi spłacać ratę kredytu zaciągniętego na budowę basenu w kwocie 1 mln 500 tys. zł.

Drogi Wodnik

Zainteresowaniem mieszkańców cieszy się również kryta pływalnia Wodnik. W czerwcu skorzystało z niej 9 tys. 500 osób, a wpływy z biletów wyniosły 82 tys. 500 zł. Roczne koszty utrzymania krytej pływalni zdecydowanie przewyższają te z otwartego basenu i wynoszą blisko 3 mln zł.

Łącznie rocznie w Żarach na miejskie baseny wydawane jest około 5 mln zł, a wpływy z biletów nie pokrywają nawet 30 proc. tej kwoty.

Napisz komentarz »