REKLAMA

Gospodarka

Działki pod młotek

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: bj

Do kupienia są trzy niezabudowane działki w strefie inwestycyjnej w rejonie Kadłubii. Sprzedaje je Urząd Gminy w Żarach.

Teren znajduje się tuż przy granicy miasta i gminy.

– Mieliśmy dużo telefonów od zainteresowanych firm z branży usługowej, transportowo-logistycznej. O działkę pytał nawet przedsiębiorca, który widziałby tutaj sklep outletowy – mówi Edyta Ciecierska, sekretarz gminy.

Najmniejsza parcela o pow. 0,2104 ha wyceniona została na 164 tys. 500 zł. Nieco większa (0,2311 ha) jest w cenie 180 tys. 300 zł. Licytować się będzie można 18.07. Największa działka (0,8763 ha) wystawiona za cenę wywoławczą 528 tys. zł pod motek pójdzie 24.09.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium. Działki są uzbrojone – przyłączone do kanalizacji sanitarnej i deszczowej, z dojazdem drogą wewnętrzną z oświetleniem.  

W strefie inwestycyjnej gmina ma jeszcze do sprzedaży osiem działek na cele techniczno-produkcyjne dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Ich powierzchnie wahają się od 0,21 ha do 3,77 ha.

 Do tej pory zostały tu sprzedane dwie działki pod działalność gospodarczą. Jedną z nich kupił Zakład Usług Leśnych Krzysztofa Szobera, drugą – firma z branży samochodowej.

Napisz komentarz »