REKLAMA

Wasze sprawy

Nasze życie jest niszczone

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: bj

Nie chcą pół tysiąca tirów dziennie pod oknami, boją się braku wody i spadku wartości domów. Mieszkańcy Sieniawy Żarskiej obawiają się, że we wsi staną wielkie hale, wysokie jak wieżowce.

Do uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego w Sieniawie Żarskiej przymierzają się radni gminy Żary. Pierwszy krok zrobili na sesji, 2.07. Wszystko dlatego, że jest inwestor, który chce tam budować.

Chodzi o tereny w rejonie firmy Magnaplast, ale nie na terenie już wyznaczonej strefy przemysłowej, tylko na gruntach za domami stojącymi przy trasie Żary-Łęknica. Od 2005 roku jest tu dopuszczona zabudowa pod produkcję lub magazyny. Z zastrzeżeniem, że budynki mogą mieć maksymalnie 10 metrów wysokości. A inwestor chciałby, żeby to było 15 metrów.

To budzi sprzeciw mieszkańców, którzy wystosowali do wójta pismo w tej sprawie, podpisane przez około 100 osób. Kilkoro mieszkańców wzięło udział w sesji

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 544

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »