REKLAMA

Samorząd

O moralności po szprotawsku

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: jb

Blisko godzinę radni w Szprotawie dyskutowali o skardze na działalność Ewy Gancarz, dotyczącej czasów, gdy pełniła obowiązki burmistrza. A co z tej dyskusji wynikło?

Chodzi o podpisanie umowy o zakazie konkurencji z byłą prezes Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji. Została ona powołana na to stanowisko w grudniu 2019 roku, gdy obowiązki burmistrza pełniła E. Gancarz. Umowę o zakazie pracy dla konkurencji podpisano z nią w połowie lipca 2020 roku, na kilka dni przed opuszczeniem aresztu przez burmistrza Mirosława Gąsika. Gdy po powrocie burmistrza do pracy, nowa rada nadzorcza spółki odwołała prezes, ta w sądzie zażądała wypłaty około 75 tys. zł za to, że przez 6 miesięcy obowiązywał ją zakaz zawarty w umowie.

W tej sprawie toczy się już sprawa w sądzie. Skargę na działalność E. Gancarz do Rady Miasta złożyła natomiast rada nadzorcza spółki.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 767

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »