REKLAMA

Sport

Worek medali zapaśników

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: nk

Pięć medali zdobyli żarscy zapaśnicy Agrosu Żary podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych rozegranej w Łodzi.

Zapaśniczki Żarskiego Agrosu wracają z Olimpiady Młodzieży z kompletem medali. Złoto zdobyła Nikola Drozdek, srebro – Martyna Gabryl, a brąz – Maja Majdańska.

– Dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Najbardziej nam szkoda Majki, która przy remisie 10 do 10 przegrała pierwszą walkę i automatycznie spadła do grupy B. Mogła walczyć jedynie o brązowy medal. Wygrała wszystkie walki. Bardzo fajnie powalczyła Nikola, która w całym turnieju nie straciła ani jednego punktu technicznego. Wszystkie walki wygrała przez przewagę techniczną, jedynie w finałowej wygrała 2:0. Przeszła przez zawody jak burza. Natomiast Martyna w finale trafiła na swoją najgroźniejszą rywalkę i przegrała – relacjonuje Bogdan Kępiński, prezes Lubuskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego.

Chłopcy też na medal

Do trzech medali dziewcząt dwa krążki dorzucili chłopcy. Życiowy sukces odniósł Hubert Mleczko, który dotarł do finału, ale z powodu kontuzji nie stanął do walki. Brązowy medal zdobył Wojtek Kuźmiak. Tym razem bez medalu wraca Gracjan Jedut. Województwo lubuskie w klasyfikacji medalowej zajęło 3 miejsce.

Z dziewczętami pracuje Julia Gronkowska, a z chłopcami Krzysztof Danielewski i Maciej Korochoda. Wszyscy zawodnicy pierwsze szlify zbierali u trenera Dariusza Kołacza.

Napisz komentarz »