REKLAMA

Sport

Promień łączy siły

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: nk

Były dwa kluby, będzie jeden. UKS Promień Żary, sekcja piłki nożnej i Akademia Piłkarska Promienia połączą się. Powstanie jeden z największych klubów piłkarskich szkolących młodzież piłkarską w województwie lubuskim.

Od najmłodszych skrzatów po juniorów starszych. Każde dziecko, które będzie chciało trenować piłkę nożną znajdzie w klubie z ul. Zwycięzców w Żarach odpowiednią drużynę w swoim roczniku.

– To jest naturalny proces po utworzeniu przez KS Promień Akademii Piłkarskiej. Część drużyn z UKS przejdzie do Promienia już teraz, pozostałe cztery przeniosą się od stycznia – tłumaczy Eugeniusz Gabas, trener, koordynator i jeden z twórców UKS. Po połączeniu klubów, będzie pracował w Akademii jako trener.

– Chcemy, żeby rodzice nie musieli wozić swoich dzieci na treningi do Zielonej Góry, czy innych miast. Jesteśmy przekonani, że w Żarach, przy odpowiednim wsparciu władz miasta, rodziców i sponsorów możemy zagwarantować wysoką jakość szkolenia – dodaje Jerzy Styś, prezes Promienia Żary.

Największy w okolicy

Po połączeniu klubów w kilkunastu drużynach będzie trenowało ponad 200 młodych piłkarzy.

– Widzimy w trenujących u nas dzieciach ogromny potencjał i jesteśmy przekonani, że jeżeli tylko będą chcieli być piłkarzami i wykorzystają warunki, które im stworzymy, to już niedługo usłyszymy o wychowankach klubu grających na poziomie reprezentacji tak jak niegdyś Andrzej Niedzielan, Mariusz Liberda czy inni – dodaje J. Styś.

Promień w tym roku obchodzi 75-rocznicę istnienia. Seniorzy jubileusz uświetnili wyczekiwanym awansem do IV ligi

– Chcemy, żeby w naszej drużynie seniorskiej grało jak najwięcej wychowanków Akademii – przekonuje J. Styś.

Najlepsi wychowankowie będą mieli możliwość sprawdzenia się na poziomie IV ligi już w sierpniu, bo wtedy wystartują.

Napisz komentarz »