REKLAMA

Samorząd

Nie chce już być dyrektorką

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: jb

Anna Kuczak nie będzie już dyrektorem Szkoły Podstawowej w Miodnicy. Po 15 latach postanowiła nie brać udziału w kolejnym konkursie na to stanowisko.

Jej kadencja upływa wraz z końcem sierpnia. Na to stanowisko ma być ogłoszony konkurs, w którym A. Kuczak udziału brać już nie chce.

– To moja osobista decyzja. Wydaje mi się, że to, co miałam do zaoferowania jako dyrektor, już zaoferowałam, a teraz chciałabym się ponownie realizować jako nauczyciel, wyłącznie. Mam nadzieję, że w Miodnicy – mówi „Regionalnej” Anna Kuczak.

W szkole może uczyć języka polskiego i historii. A. Kuczak jest absolwentką tej szkoły. Pracę zaczęła w 1998 roku.

– Nie pracowałam nigdzie indziej. Po studiach trafiłam od razu tutaj. Myślę, że już czas na zmiany, bo 15 lat to dużo. Jeżeli trzeba podjąć jakąś decyzję odnośnie pracy zawodowej, to jest to dobry czas. Nie ukrywam, że czuję się też troszeczkę zmęczona takim psychicznym obciążeniem. Dlatego chciałabym zakończyć przygodę z dyrektorowaniem i wrócić do zawodu – dodaje A. Kuczak.

W gminie ogłoszono już konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożnowie.

– W lutym tego roku na emeryturę odeszła jego dyrektorka Małgorzata Gogol. Wtedy wyznaczyliśmy z kadry osobę do pełnienia obowiązków dyrektora, a teraz chcemy wybrać dyrektora na pełną kadencję – mówi wójt Leszek Ochrymczuk.

Osoby, które chciałyby się ubiegać o to stanowisko, mogą się zgłaszać do Urzędu Gminy Żagań do 12 lipca.

Napisz komentarz »