REKLAMA

Komunikacja

Droga będzie szersza

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: bj

Gruntowny remont czeka drogę w Mielnie (gm. Przewóz).

Do przebudowy prawie 2,5 kilometra drogi w Mielnie przymierza się Starostwo Powiatowe w Żarach.

Modernizacja ma być gruntowna. Całkowity koszt inwestycji, według wstępnych szacunków, ma wynieść 5 mln 172 tys.  981 zł.

– Z rządowego funduszu otrzymaliśmy 80 proc. dofinansowania – mówi Józef Radzion, starosta.

Plan zakłada przebudowę jezdni o obecność szerokości od 3,5 m-4,5 m do 5,0 m na całej długości drogi. Zaprojektowana jest także wymiana przepustów pod drogą i pod zjazdami. Chodniki mają być z szarej kostki betonowej, a z czerwonej – w okolicach przystanku autobusowego i wjazdów na posesje, gdzie mają być też niższe krawężniki. Wiata przystankowa odsunięta będzie od krawędzi jezdni na odległość 2,5 m. Przy przejściu dla pieszych zostanie ustawiona na wysokości 8 metrów latarnia uliczna zasilana systemem solarnym i wiatrowym. Projekt przewiduje wycinkę zieleni rosnącej w miejscu planowanej budowy i stwarzającej zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przydrożne rowy zostaną oczyszczone i wyprofilowane. Zieleń, która pozostanie, zostanie uzupełniona o humus i wysiana mieszanką traw.

W 2019 r. przebudowane zostało 700 m drogi, teraz plac budowy będzie znacznie dłuższy.

Przetarg na prace już został rozstrzygnięty. Startowało w nim 6 firm, w tym Tandem z Żar, Bud-Dróg z Kożuchowa, Eurovia z Bielan Wrocławskich, Fuchs z Nowej Soli i Infrakom z Kościana. Ich oferty kształtowały się od nieco ponad 4 mln zł do prawie 5,5 mln zł. Zlecenie otrzymał najtańszy oferent, czyli Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. z Jałowca, które roboty wykona za 3 mln 535 tys. zł

.

Napisz komentarz »