REKLAMA

Kultura, Oświata

Jak poradzili sobie z egzaminem

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: jb

Ósmoklasiści ze szkół naszego regionu poznali wyniki egzaminów, które pisali na koniec szkoły.

W powiecie żagańskim egzamin z języka polskiego ósmoklasiści napisali na 57 procent, czyli tyle, ile wynosi średnia dla naszego województwa. Z pozostałych przedmiotów wypadli słabiej niż średnio ich koledzy z wojewódzka i kraju.

W powiecie żarskim wynik z języka polskiego i matematyki (43 procent) dorównywał średniej wojewódzkiej, a wynik z języka angielskiego (67 procent) był wyższy nawet od średniej krajowej.

Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępniła uczniom ich wyniki w internecie w piątek, 2 lipca. Zaświadczenia o zdaniu egzaminu będą mogli odbierać od 9 lipca. Żeby zdać egzamin, wystarczyło do niego podejść. Każdy uczeń musiał przystąpić do egzaminu z języka polskiego, matematyki i jednego języka obcego.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 2980

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »