REKLAMA

Kultura, Oświata

Kto najlepiej napisał maturę

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: jb

Jedynie Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Żarach mogą pochwalić się stuprocentową zdawalnością matury. Ze szkół publicznych najlepiej poszło uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych w Żarach.

Maturzyści egzaminy pisali w maju, wyniki poznali w poniedziałek, 5 lipca. Żeby maturę zdać, trzeba język polski, matematykę i jeden język obcy na poziomie podstawowym zaliczyć na minimum 30 procent. Obowiązkowe jest także przystąpienie do jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym i to wystarczy, żeby go zdać.

Ze względu na pandemię, Centralna Komisja Egzaminacyjna zrezygnowała z matur ustnych. W kraju maturę zdało 75 procent uczniów. W naszym regionie dużo gorzej matura wypadła w powiecie żagańskim. Ci, którzy oblali z jednego przedmiotu, mają prawo do poprawki w sierpniu.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 3691

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »