REKLAMA

Sport

Wzmocniony Sobieski chce walczyć o I ligę

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: jb

Ośmiu nowych zawodników wzmocni drużynę WKS Sobieski Arena Żagań, która chce powalczyć o awans do I ligi. Nie będzie łatwo, bo po reorganizacji zagra w grupie z drużynami z silnych ośrodków siatkarskich.

W składzie Wojskowych na kolejny sezon pozostaną Miłosz Zasłonka, Aleks Kłysz, Patryk Kozdroń, Piotr Sajdak, Hubert Mańko, Jakub Jezierki i Mateusz Talkowski.

M. Zasłonka pozostaje jako asystent trenera i statystyk. M. Talkowski (rozgrywający) grał pod koniec sezonu u Wojskowych, bo zastąpił kontuzjowanego Miłosza Zasłonkę.

– Talkowski to jest ikona żagańskiej siatkówki, będzie pomagał w razie kontuzji przy treningach – mówi Artur Chaberski, drugi trener Wojskowych.

Skład drużyny uzupełnią: Maciej Kowalski (rozgrywający), Wojciech Kwiecień (rozgrywający), Bartosz Odwarzny (libero), Piotr Jedliński (środkowy), Marcin Bachmatiuk (środkowy), Alan Goltz (przyjmujący), Maciej Kleinschmidt (przyjmujący), na ataku zagra Kacper Czyżak.

Dużo grania i wyjazdów

Niecały miesiąc temu władze PZPS zdecydowały o reorganizacji ligi. Zamiast 6 grup drugiej ligi, będą 4 po 12 zespołów każda.

– Czeka nas dużo grania i dalekie wyjazdy, bo mamy w grupie Stoczniowiec Gdańsk, Trefl Gdańsk, czyli już dwa wyjazdy po 500 km, Toruń to trasa 380 km. Z Torunia grać będziemy z drużyna AZS oraz nową, założoną przez reprezentanta Polski Wilfredo Leona.  Do tego Gorzów, Szczecin, który prowadzi były reprezentant Polski Daniel Pliński, zawsze mocna drużyna z Międzyrzecza, Nowa Sól także z aspiracjami. Też wzmocnimy skład, bo chcemy powalczyć, ale wszyscy się wzmacniają przed ligą – mówi A. Chaberski.

Sobieski przy wzmocnieniach postawił na zawodników, którzy w większości grali już w I lidze.

– Bardzo byśmy chcieli awansować, ale zobaczymy, jak będzie. W tym sezonie brakło nam jednego małego kroczku. Miała na to m.in. wpływ kontuzja w tie breaku środkowego Adriana Kołodziejczyka, nie wiadomo, jaki byłby wynik, bo przegraliśmy 2:3, a potem kolejny mecz z Głogowem graliśmy już z juniorem na tej pozycji i nie daliśmy rady – mówi A. Chaberski.

Drużyna Sobieskiego, tradycyjnie jak co roku, do sezonu przygotowywać się będzie na obozie w Świnoujściu, który rozpocznie się 20 sierpnia. We wrześniu rozegra turnieje w Międzyrzeczu, o puchar burmistrza w Żaganiu w trakcie Jarmarku Michała oraz turniej w Wałbrzychu. Start rozgrywek ligowych zaplanowany jest na ostatni weekend września.

Napisz komentarz »