REKLAMA

Kultura, Oświata

Młodzi, zdolni, z sukcesami

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: bj

Podziękowania dla dzieci i rodziców za pracę na rzecz rozwoju kultury wojskowej i występ laureatów – to wszystko zobaczyć było można podczas koncertu dorobku artystycznego Klubu „Czarnej Dywizji”.

Przy okazji podsumowane zostały sukcesy młodych artystów w różnych konkursach. Na podkreślenie zasługuje II miejsce w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, które wywalczyły Natalia Szostaki i Maja Massier oraz nagroda publiczności dla Martyny Hawryluk. Cenna była też druga lokata zespołu wokalnego „Jedenastka” w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Lublińcu i w finale Wojewódzkiego Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE ? Zielona Góra 2021. Dostrzeżone zostały także wyróżnienia dla Nikoli Grzegrzółka i Natalii Szostak, nagroda specjalna, czyli możliwość nagrania 2 utworów w studio nagrań oraz nagranie profesjonalnych teledysków do utworów dla zespołu „Jedenastka”.

Były też gratulacje za finał internetowego 23. Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego dla „Jedenastki” (I miejsce), Martyny Hawryluk (solistka, II miejsce) i Maurycego Pękala (recytator, III miejsce) oraz wyróżnienia dla Oli Bukowskiej, N. Szostak, N. Grzegrzółka, Mai Paczkowskiej i Oliwiera Mrowińskiego.

Bez echa nie przeszły sukcesy podczas Festiwalu Piosenki i Tańca w ramach Manewrów Artystycznych WP na szczeblu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, gdzie w gali finałowej wzięła udział „Jedenastka” i N. Grzegrzółka, a także występ Jakuba Kosińskiego w finale 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce.

Młodzi artyści otrzymali podziękowania od Tatiany Kardynał-Grzegrzółka, a w imieniu dowódcy 11. LDKPanc. – od ppłk Waldemara Szepaniaka.

Napisz komentarz »