REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Razem od pół wieku

Opublikowano 09 lipca 2021, autor: bj

Przeżyli ze sobą co najmniej pół wieku. Wciąż się kochają i właśnie obchodzili złote i diamentowe gody.

Jaka jest recepta na to, aby przeżyć ze sobą ponad półwieku i ciągle patrzeć na siebie z miłością i szacunkiem? Sekret ten znają pary, które świętowały jubileusze małżeńskie w gminie Przewóz. Wśród nich 13 małżeństw obchodzących złote gody i dwa diamentowe małżeństwa. Mariusz Strojny, wójt gminy, odznaczył małżonków medalem „Za długie pożycie małżeńskie”, nadanym przez prezydenta.

Był tort, kwiaty, życzenia zdrowia, siły i uśmiechu.

– Abyście wspólnie przeszli przez jesień swojego życia, a na brylantowych godach byli gotowi znów zatańczyć swój pierwszy ślubny taniec – mówił do gości M. Strojny.

Pół wieku pożycia małżeńskiego świętowali: Krzysztofa i Stefan Dyba, Maria i Aleksander Hryńczuk, Wanda i Józef Jaz, Teresa i Mieczysław Klisowscy, Paulina i Adolf Madera, Danuta i Stanisław Marzec, Stanisława i Wojciech Mielniczek, Agnieszka i Józef Madera, Teresa i Wiktor Żuk, Teresa i Ferdynand Jakubów, Halina i Tadeusz Kraszewscy, Regina i Ryszard Kraszewscy, Janina i Leopold Wróblewscy. Diamentowe gody obchodzili Maria i Ambroży Ciepły oraz Stanisława i Józef Klisowscy.

Napisz komentarz »