REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Pizzeria na swoim

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: nk

Jest zgoda radnych na sprzedaż bez przetargu działki, na której znajduje się pizzeria przy Syrenie w Żarach.

W piątek (25.06) żarscy radni wyrazili zgodę na sprzedaż działki przy ul. Leśnej bez przetargu na rzecz obecnego najemcy. Na działce znajduje się pizzeria i lokal, gdzie odbywają się imprezy. Radni zgodzili się na sprzedaż, mimo że nie ma jeszcze wyceny działki.

Wstrzymał się

Decyzja nie została jednak podjęta jednogłośnie.

– Zawsze staję po stronie przedsiębiorców, ale w tym przypadku nie jestem przekonany, że to dobry ruch dla miasta. Wykrajanie takiego kawałka z całego kompleksu sportowego może być w przyszłości przeszkodą w zagospodarowaniu tego terenu – uważa Marcin Grubizna, który wstrzymał się od głosu. – Gdy wynajmowaliśmy ten teren, robiliśmy to z myślą, że dzieci i rodziny korzystające z Syreny będą mogły zjeść tam pizzę, tymczasem ten lokal został rozbudowany i organizuje imprezy. Nie taki był nasz zamiar – mówi M. Grubizna.

Większość radnych zdecydowała jednak, że urząd sprzeda działkę.

W taki sam sposób radni pozbyli się działki w parku przy ul. Wrocławskiej, gdzie znajduje się lokal gastronomiczny. Wówczas wyceniona na ponad pół miliona złotych działka trafiła w prywatne ręce za niecałe 90 tys. zł. I to bez przetargu.

 

Napisz komentarz »