REKLAMA

Aktualności, Polityka

Z konstytucją po autograf

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: nk

Tour de konstytucja zawitał we wtorek (29.06) do Żar. Oprócz rozmów o najważniejszym akcie prawnym w Polsce był czas na otrzymanie autografu i zrobienie zdjęcia z sędzią Igorem Tuleyą.

Grupa kilkudziesięciu mieszkańców Żar spotkała się we wtorek na placu przy ul. Podchorążych z sędziami, prokuratorami i adwokatami uczestniczącymi w ogólnopolskiej akcji Tour de Konstytucja.

– Tutaj nie ma polityki. Na scenie nie występują politycy, ani samorządowcy, natomiast wśród publiczności mogą oczywiście być – mówi sędzia Igor Tuleya, który w Żarach był po raz pierwszy. – To, co widzę dookoła, wygląda fajnie, bo widać, że to miasto z historią – dodaje sędzia, który przyjechał do Żar ze specjalnym przesłaniem dla mieszkańców miasta. – Pamiętajmy o konstytucji. W konstytucji zapisane są wszystkie nasze prawa.

Sędzia chętnie podpisywał egzemplarze konstytucji i pozował do zdjęć z mieszkańcami Żar.

– Fajnie, że obywatele tutaj są i to jest dowód na to, że wspólnie można wiele zrobić i że wszystko jest w naszych rękach – dodaje I. Tuleya, który wzbudzał duże zainteresowanie wśród przybyłych.

Za wolnością i demokracją

– Jestem przeciwna łamaniu konstytucji. Taki sposób traktowania sędziego Igora Tulei, to dramat i wstyd dla naszego państwa. Przyszłam, żeby go wspierać choćby samą obecnością – mówi Anna Borowiec-Sobecka.

– Jestem tutaj, bo dla mnie wolność, demokracja są najważniejsze i będziemy ich bronić – mówi Jolanta Mikosiak

– Pamiętam czasy stanu wojennego i uważam, że nawet jeżeli rząd jest wybrany demokratycznie, bo nikt tego nie kwestionuje, to nie powinien zmian wprowadzać zakłamując historię, łamiąc konstytucję i ograniczając ludziom wolność – dodaje Magdalena Olenderkiewicz.

W spotkaniu uczestniczyli również żarscy radni, obecni i byli jak choćby Edyta Gajda i Józef Szczotka, Olaf Napiórkowski, wiceburmistrz Żar, Wiesław Olszański, były prezes Szpitala na Wyspie czy lokalni przedsiębiorcy Marek Przedwojski i Marek Kaiser.

komentarz »
  1. Olo 18 lipca 2021 18:16 - Odpowiedź

    Życzyłbym sobie sprawiedliwych Sądów w Polsce i Europie. Żeby na przykład VW również zapłacił karę klientom taką jak w USA. Może kiedyś konsument w Europie będzie mieć takie sama prawa jak w USA. i Sądy bęą sprawiedliwe jak w USA. Może młodzi to zmienią jak zostaną dopuszczeni do polityki.

Napisz komentarz »