REKLAMA

Samorząd

Nie mają zaufania do pani burmistrz

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: nk

Aż 8 radnych nie zagłosowało za udzieleniem wotum zaufania Danucie Madej, burmistrzowi Żar. W głosowaniu wzięło udział 19 radnych.

Żarscy radni debatowali o stanie miasta na piątkowej (25.06) sesji. Po dyskusji aż 8 radnych nie zdecydowało się zagłosować za udzieleniem wotum zaufania D. Madej.

Zamknęli się w Ratuszu

Edyta Gajda, w imieniu radnych z Tim, SLD i PO, zarzucała pani burmistrz, że wiele kluczowych decyzji dla miasta jest podejmowanych bez konsultacji.

– Ratusz zamknął się przed mieszkańcami dosłownie i w przenośni. Nie prowadzi się z nami dialogu, dlatego nie mogliśmy udzielić wotum zaufania burmistrzowi – mówi E Gajda, szefowa TiM w Żarach. Razem z nią przeciw zagłosowali: Lucyna Grzybowicz, Piotr Czerwiński (oboje SLD) oraz Marcin Grubizna (wybrany z listy PO).

Problemy z odpadami i wodą

Adrian Jaworski z PiS wskazywał na brak budżetu obywatelskiego w 2020 roku oraz na  problemy z odpadami w mieście. Radna Joanna Werstler-Wojtaszek zawiedziona była, że opóźnia się utworzenie planu bezpieczeństwa wody pitnej w mieście.

– Plan miał powstać w 2019 roku, a ciągle go nie ma. Czerpiemy wodę dla potrzeb mieszkańców z tych samych zasobów co Kronopol – wytykała radna.

Wskazywała również na nierozwiązany problem smrodu z kanalizacji sanitarnej w okolicach cmentarza przy ul. Szpitalnej.

Ostatecznie A. Jaworski, J. Werstler Wojtaszek, Tadeusz Płóciennik i Jacek Stroynowski (wszyscy PiS) wstrzymali się od głosu.

Byli za burmistrzem

Za udzieleniem wotum zaufania D. Madej zagłosowali radni z Forum Samorządowego (Marian Popławski, Aleksander Słowikowski, Bogdan Hadryś, Zbigniew Żychowski i Halina Majeryk) i Dobrego Miasta Lepszego Powiatu (Dawid Polok, Robert Dziadul, Łukasz Rubczyński, Grzegorz Chmielewski i Dominika Rezlerska) oraz Magdalen Lenczyk.

komentarz »
  1. Wodnik 15 lipca 2021 16:49 - Odpowiedź

    Przecież wody pitnej mamy pod dostatkiem, nawet na sadzawkę w parku wystarczyło. Uważam, że marnotrawstwo wody pitnej w mieście nie było jeszcze tak duże jak dzisiaj. Czas na młodych polityków, którzy myślą przyszłościowo, a nie do końca kolejnej kadencji.

Napisz komentarz »