REKLAMA

Komunikacja

Bohaterów musi czekać

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: nk

Ulica Bohaterów Getta w Żarach od lat wymaga remontu. Żarscy urzędnicy, choć mają projekt, to z realizacją się nie śpieszą.

Ulica Bohaterów Getta to jedna z głównych dróg wjazdowych do miasta. Choć radni i mieszkańcy od lat domagają się jej remontu, władzom miasta najwyraźniej nie śpieszy się z jego wykonaniem.

Kasa poszła, remontu nie będzie

Początkowo przeszkodą miała być zapowiadana renowacja koryta rzeki Żarki. Okazało się, że przebudowy nie będzie, mimo że Urząd Miasta wyłożył pół miliona zł na projekt i do tej pory pieniędzy nie odzyskał. Mimo to jak remontu ul. Boh. Getta nie było, tak dalej nie ma. Światełkiem w tunelu ma być zrobiony przez urzędników projekt, ale czy nie ugrzęźnie on na półkach w Ratuszu i nie straci swej ważności jak w przypadku wielu innych inwestycji?

Domagają się

Żarscy radni na ostatniej sesji (25.06) domagali się, żeby burmistrz Danuta Madej zobowiązała się że podejmie się przebudowy ul. Boh. Getta bez względu na to, czy miasto otrzyma dofinansowanie na inwestycję. Na odpowiedź burmistrz muszą jednak poczekać. 

komentarz »
  1. Arek 16 lipca 2021 17:37 - Odpowiedź

    Może być powtórka z remontu Staszica lub Zielongórskiej. Remonty dróg obecnej władzy nie kończą sie w terminie i kosztują bardzo dużo.

Napisz komentarz »