REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

To był incydent

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Na kilka dni przed środową (30.06.) ulewą, urzędnicy majowe zalanie parku nazywali incydentem. Ale historia lubi się powtarzać.

W nocy z 12 na 13 maja nad Żarami trochę popadało. Zalany został park przy alei Jana Pawła II. Urzędnicy mieli wyjaśnić dlaczego. Po miesiącu, na kilka dni przed ostatnimi opadami, zapytaliśmy urzędników, czy już wiadomo, co spowodowało zalanie parku.

– Zalanie parku uznaliśmy za incydentalne – powiedział nam w czwartek, 24.06., Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury w Urzędzie Miasta. – Po stronie parku, wszystko było w porządku. Nadmiar wody spłynął od strony ulicy Zielonogórskiej. Wykonawca i projektant sprawdzili wszystko i nie znaleźli wad, które mogły doprowadzić do zalania parku. Projekt został wykonany zgodnie z wytycznymi Wód Polskich i przepustowość wody deszczowej została wyliczona na podstawie norm opadów dla Żar. Od tego czasu padały deszcze i sytuacja się nie powtórzyła, dlatego uznaliśmy to za incydent – mówił wówczas D. Babula

komentarz »
  1. Jarek 9 lipca 2021 14:59 - Odpowiedź

    Ważne, że papiery są w porządku. Czas na młodych ludzi, którzy działają i myślą o przyszłości. Nasi urzędnicy powinni zmienić nastawienie albo pracę.

Napisz komentarz »