REKLAMA

Samorząd

Prywatnie oszczędza, a miasto zadłuża

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: nk

Ponad 46 mln zł wynosiło zadłużenie Żar na koniec roku. To ponad 17 mln więcej, niż w 2014 roku, gdy Danuta Madej obejmowała urząd burmistrza.

Za rządów Danuty Madej w Żarach zadłużenie miasta wzrosło o blisko 60 proc. Gdy D. Madej wygrała wybory w 2014 roku, długi Żar wynosiły 29 mln zł. Na koniec ubiegłego roku zadłużenie wynosiło już ponad 46 mln, a w tym roku planowane jest zaciągniecie kolejnych pożyczek.

W domu odkłada

W życiu prywatnym D. Madej nie jest skora do zadłużania się. Gdy zarządza własnym majątkiem, woli oszczędzać i unika kredytów. Zadłużenie pani burmistrz na koniec 2020 roku wynosiło zaledwie 23 tys. zł. Kredyt był przeznaczony na zakup samochodu. Oszczędności D. Madej były za to kilkanaście razy wyższe niż zadłużenie i wynosiły 185 tys. zł w gotówce i 40 tys. zł w obligacjach państwowych. Dochody D. Madej wyniosły w ubiegłym roku ponad 200 tys. zł.  W Urzędzie Miasta zarobiła 136 tys. zł. Do tego otrzymała 77 tys. emerytury i uzyskała ponad 16 tys. zł dochodu z najmu nieruchomości.

Napisz komentarz »