REKLAMA

Zdrowie

Weźmiesz, gdzie chcesz

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: jb

Od lipca drugą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi można wziąć w innym punkcie szczepień niż pierwszą.

Do tej pory drugą dawkę szczepionki można było przyjąć wyłącznie w miejscu, gdzie otrzymaliśmy pierwszą.

Gdy przyjmujemy pierwszą dawkę, z automatu wyznaczany jest nam drugi termin. Jeżeli chcemy zmienić punkt, bo wiemy, że np. za trzy tygodnie (kiedy wypada termin podania drugiej dawki) będziemy na urlopie poza miejscem zamieszkania, możemy się zgłosić do punktu szczepień właśnie tam. Można to zrobić poprzez rządową infolinię albo w dniu szczepienia w innym miejscu.

Punkty szczepień przyjmują coraz mniej pacjentów.

– Osób chętnych do szczepienia jest faktycznie coraz mniej. Jeżeli ta tendencja się utrzyma, doprowadzi to do decyzji, że z końcem lipca zamkniemy punkt szczepień powszechnych – mówi Jacek Wąsik, kierownik żagańskiej filii 105. Szpitala Wojskowego.

W punkcie szczepień powszechnych w Iłowej już ograniczono przyjęcia pacjentów. W lipcu wyznaczono tam cztery dni: 6,7,13, i 17 lipca, kiedy podawane będą szczepionki. Do tej pory punkt był czynny przez pięć dni w tygodniu.

W kraju podano do tej pory 29 mln 242.241 dawek szczepionki, ale tylko 13 mln 293.459 osób jest w pełni zaszczepionych. W naszym województwie podano do tej pory 808.243 dawki, w pełni zaszczepionych jest 349.570 osób.

Na terenie powiatu żarskiego podano do tej pory 83.980 szczepionek, ale w pełni zaszczepionych jest 37.270 osób. W powiecie żagańskim podano 55.561 dawek, co przełożyło się na 23.664 w pełni zaszczepionych.

Napisz komentarz »