REKLAMA

Zdrowie

Wracają do normalnej pracy

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: jb

22 łóżka dla pacjentów zarażonych koronawirusem ma od lipca oddział covidowy 105. Szpitala Wojskowego w Żaganiu.

W szczycie trzecie fali pandemii miał ich 160 w Żarach i Żaganiu. Oddziały szpitala w Żarach wróciły już do normalnej pracy. Od lipca rusza część oddziałów w Żaganiu.

Zgodnie z decyzją wojewody, od lipca 105. Szpital Wojskowy może przyjąć 22 pacjentów z koronawirusem w Żaganiu, przygotowano dla nich trzy respiratory, w Żarach jedno łóżko izolacyjne jest na SOR.

W żagańskim szpitalu są trzy piętra, na których były trzy różne oddziały. Na czas pandemii wszystkie przyjmowały wyłącznie pacjentów z koronawirusem.

Od 1 lipca covidowe zostało środkowe piętro po dawnym oddziale ginekologiczno-położniczym i noworodkowym.

– Formanie podlega on pod ordynatora pulmonologii, ale do pracy tego oddziału covidowego wyznaczony jest osobny personel lekarzy i pielęgniarek, który nie pracuje na innych oddziałach. Sądzimy że przez letnie miesiące pacjenci zakażeni koronawirusem będą do szpitala trafiać sporadycznie – mówi Jacek Wąsik, kierownik filii szpitala w Żaganiu.

W tym tygodniu na tym oddziale przebywało trzech pacjentów, wszyscy podłączeni do respiratorów.

Od 1 lipca pulmonologia (na najwyższym piętrze) jest już tzw. oddziałem czystym i wrócił do przyjmowania pacjentów niezakażonych covidem.

Trwają także przygotowania do uruchomienia w Żaganiu laryngologii z pododdziałem okulistycznym.

– Od 1 lipca oddział ten zawiesił działalność w Żarach. Narodowy Fundusz Zdrowia zezwolił na zawieszenie usług tego oddziału na czas przenosin, przez dwa tygodnie. Od 15 lipca oddział zacznie działalność i przyjmowanie pacjentów w Żaganiu – zapowiada J. Wąsik.

Laryngologia znajdzie swoje miejsce na piętrze dawnej chirurgii (pierwsze piętro szpitala).

Napisz komentarz »