REKLAMA

Samorząd

Kto wygrał, kto przegrał?

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: jb

Nieskutecznie referendum w Żaganiu. Czyj to sukces? Czyja porażka?

Do wyborów poszło 2.056 mieszkańców Żagania, co daje niewiele ponad 10 procent frekwencji. Inicjatorzy referendum mają na to wytłumaczenie.

– Nie dziwię się wszystkim pracownikom spółek, szkół czy urzędów oraz ich rodzinom, którzy zostali zastraszeni i zakazano im iść na referendum. Jak ma się czuć pracownik podległy burmistrzowi, gdy ten prosi go, by nie szedł na referendum? Ja bardzo dziękuję mieszkańcom, którzy odważyli się zagłosować. 2.056 osób to nie jest kilku frustratów, tylko realne osoby, którym Żagań leży na sercu – mówi Tomasz Szewczyk z komitetu referendalnego, który chciał odwołania burmistrza i radnych.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 511

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »