REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Budują za miliony

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: bj

Mają budowlańców, teraz znaleźli fachowców od nadzoru. Miliony płyną na budowę autostrady A18.

Firmą, która zajmie się kompleksowym nadzorem nad dwoma budowanymi odcinkami autostrady nr 18, jest SAFEGE S.A.S. Wartość usługi to ponad 7,5 mln zł.

Chodzi o dwa odcinki – jeden rozpoczynający się cztery kilometry przed węzłem Iłowa do granicy województwa lubuskiego i dolnośląskiego, a drugi – od tego miejsca do węzła Golnice.

Inwestycję nadzorować też będą pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Tymczasem zostały już rozstrzygnięte wszystkie przetargi i przekazane place budowy.

Ostatni kontrakt – o wartości 258 mln 700 tys. zł – podpisany został z konsorcjum firm Kobylarnia, Mirbud i Budpol. Prace obejmą przebudowę południowej jezdni odcinka od granicy woj. lubuskiego i dolnośląskiego do węzła Golnice. Na wykonanie prac konsorcjum będzie miało 25 miesięcy. Zakończenie robót planowane jest w 2023 r.

Celem inwestycji jest dostosowanie drogi do standardów autostrady na odcinku Olszyna – Golnice, o długości ponad 70 km. Roboty od granicy państwa do obecnego węzła Królów (w przyszłości będzie to węzeł Zary Zachód) mają się zakończyć w II połowie 2023 r. W drugim półroczu 2022 r. planowane jest oddanie odcinka pomiędzy węzłem Żary Zachód a węzłem Iłowa.

Napisz komentarz »