REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kraksa na trasie śmierci

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: bj

Mazda 5 i audi A6 zderzyły się w poniedziałkowe (28.06.) późne popołudnie na trasie Żary – Nowogród Bobrzański, w rejonie Dąbrowca. Ranną pasażerkę audi helikopter zabrał do Zielonej Góry.

Wiadomo, że oba auta jechały od strony Zielonej Góry w kierunku Żar. Kobieta jadąca mazdą, 41-letnia kobieta, zaczęła skręcać w lewo, chcąc zjechać na parking leśny. Za nią jechało auto z przyczepą kempingową, a następnie audi.

– Kierowca audi, 46-latek z Żar, zaczął manewr wyprzedzania i wówczas doszło do zderzenia z mazdą. Potem audi zjechało z drogi i uderzyło w drzewo – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Najciężej poszkodowana w wypadku 29-letnia pasażerka audi z podejrzeniem złamania miednicy i urazu kręgosłupa została przetransportowana helikopterem do szpitala w Zielonej Górze.

Pierwszej pomocy udzielał pracownik firmy kurierskiej, który jest także strażakiem – ochotnikiem z Nowogrodu Bobrzańskiego.

– Pasażerka audi została mocno pokiereszowana. Natomiast pani jadąca mazdą była w szoku. Przede wszystkim staraliśmy się ją uspokoić – opowiadał chwilę po wypadku.

Na żarski SOR trafiła 41-latka z mazdy. Kierowcy audi na miejscu pomocy udzielał zespół pogotowia.

Kierowcy byli trzeźwi. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu pracowała straż pożarna, policja, dwie karetki pogotowia i helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja prowadzi postępowanie w sprawie wypadku.

 

 

 

 

Napisz komentarz »