REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kochaj, adoptuj

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Wargan i Drejk swoimi psimi mordkami firmują adopcję bezdomnych zwierząt z muralu na wiadukcie przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Lubsku.

– Na taki pomysł wpadła nasza pracownica, Magda Drosik, która jest także inspektorem ochrony zwierząt w OTOZ Animals w Zielonej Górze – mówi Janusz Dudojć, burmistrz Lubska. – Poparliśmy ją.

Miasto zasponsorowało zakup farb, których koszt wyniósł 2 tys. zł. Pochodząca z Lubska artystka, Magdalena Anopsy, która na co dzień mieszka w Holandii, namalowała mural w ramach wolontariatu, nie biorąc za niego ani złotówki.

– Na muralu są dwa psy z Lubska, oba przebywają w schronisku w Zielonej Górze – mówi Magda Drosik, pomysłodawczyni. – Owczarek to Drejk, a mniejszy to Waran. Oba są do adopcji, ale wiele zwierząt potrzebuje nowych domów, więc zapraszamy do kontaktu – mówi M. Drosik

Zgodę na wykorzystanie wiaduktu wyraziło też PKP Zielona Góra.

– W projekt zaangażowało się wielu mieszkańców gminy. Strażacy z Górzyna zapewnili bezpieczeństwo. Jan Łobodziec pożyczył dźwig, PGKIM usunął przeszkadzające gałęzie, a firma „Machnij Tynk” dorzuciła brakująca farbę – opowiada burmistrz.

W Żarach z rozmachem

Murale to nowa lokalna tradycja. W Żarach, jak na stolicę powiatu i największe miasto regionu przystało, wszystko robi się większe i droższe. Mural, który powstał pod wiaduktem na ulicy Witosa i wzdłuż ulicy Kujawskiej, jest dużo okazalszy od tego z Lubska, ale i dużo droższy, bo kosztował 60 tys. zł. 

Napisz komentarz »