REKLAMA

Wasze sprawy

Relikt PRL-u

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Trawa po pas, bo teraz modne są łąki kwietne. Stare ławki, bo modny jest styl retro. Szkoda tylko, że z parku pomiędzy aleją Wojska Polskiego a ulicą Zakopiańską w Żarach praktycznie nie da się korzystać.

Park przy ulicy Zakopiańskiej już od lat nie może doczekać się remontu. Połamane ławki, zniszczone alejki i schody skutecznie odstraszają żaran od spędzenia tam czasu. Większość mieszkańców, pomimo że alejki też nie są zbyt eleganckie, z parku korzysta tylko jako ze skrótu pomiędzy Zakopiańska a aleją Wojska Polskiego.

Pachnie PRL-em

Park lata świetności już dawno ma za sobą, a remontu ani widu, ani słychu. Choć urzędnicy zapowiadają go od wielu lat. Masywne ławki pamiętają jeszcze lata 80. ubiegłego wieku.

Ale w tym tunelu pojawiło się światełko nadziei. W budżecie znalazły się pieniądze. Dokładnie 77 tys. zł z czego 20 tys. zł to kasa, która miałaby pójść na modernizację parku, a pod tym urzędniczym terminem kryje się wymiana ławek i koszy. Urzędnicy szukali firmy, która si tym zajmie, ale w terminie, który upłynął 18 czerwca, nikt się nie zgłosił do przetargu i trzeba było go unieważnić. No i klops, z remontu na razie nici.

– Rozważamy różne warianty rozwiązania tego problemu, ponieważ nikt nie zgłosił się w przetargu- komentuje Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury w Urzędzie Miasta w Żarach. – Zależy nam na wykonaniu tego zadania, dlatego albo powierzymy wykonanie remontu w zakresie ławek i koszy miejskiej spółce, albo zlecimy wykonanie tego zadania. Pieniądze zarezerwowane w budżecie nie wystarczą na remont alejek i schodów, dlatego na razie skupimy się na ławkach i śmietnikach – dodaje

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na nowiuśkich ławkach usiądziemy jesienią.

komentarz »
  1. Mariusz 15 lipca 2021 16:51 - Odpowiedź

    Może to dobrze, że nie remontują kolejnego parku. Poczekajmy na młodych niech decydują, seniorom już dziękujemy.

Napisz komentarz »