REKLAMA

Samorząd

Odwołali zastępcę

Opublikowano 02 lipca 2021, autor: jb

Paweł Lipski nie jest już wiceprzewodniczącym Rady Gminy Żagań. Radni odwołali go w czwartek, 24 czerwca.

Wniosek o odwołanie złożył radny Ireneusz Szczupiel.

– Wypowiedzi radnego w trakcie obrad budzą wiele zastrzeżeń. Wypowiada złośliwe komentarze dotyczące wniosków składanych przez innych radnych. Odnosi się arogancko i z brakiem poszanowania do ich wypowiedzi. Słowny atak na przewodniczącą w trakcie prowadzenia sesji uchybia powadze obrad. Spór jest naturalną sprawą w pracy samorządu, ale nikt nie ma takiego prawa, by narzucać innym swoje poglądy. Odbierania radnym prawa do własnego zdania łamie zasady samorządu i nie sprzyja konsolidacji radnych. Kategorycznie sprzeciwiamy się takim działaniom, gdyż szkodzą wizerunkowi rady – czytał.

Pod wnioskiem podpisało się 10 radnych: Mariusz Wołoszyn, Ireneusz Szczupiel, Piotr Cisowski, Wiesław Grela, Monika Rozpędowska, Jolanta Czarnogrodzka, Agnieszka Dziewiatnik, Elżbieta Kłoniecka, Adam Górniak, Jan Daniszewski.

Po odczytaniu wniosku, P. Lipski chciał sam zrezygnować z tego stanowiska.

– Wynik głosowania i tak jest przesądzony, więc tak po po prostu będzie szybciej – mówił.

Głosowanie jednak przeprowadzono. Za odwołaniem wiceprzewodniczącego było dziewięć osób, trzy przeciw, jedna się wstrzymała.

– Jestem w terenie i was to drażni, że mieszkańcy zwracają się do mnie. Jeżdżę, rozmawiam ze wszystkimi. Jestem z tej gminy, będę o nią dbał. A wy robicie wszystko, żeby tu było niedobrze. Można się nie zgadzać, ale mieszkańcy są zbulwersowani, że odrzucacie przystań kajakową, tego wam nie zapomną. Życzę wam powodzenia, uśmiechu na twarzy, żeby wam słoneczko zawsze świeciło – skomentował P. Lipski.

Na sesji nie wybrano nowego wiceprzewodniczącego.

Napisz komentarz »